Darıca Hijyenik Halı Yıkama halı yıkamak yıllardır temizliğin ilk ve en zor aşaması olarak görülmektedir. Yeterince temiz yıkanmayan halılar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Evde yapılan temizlik halılarımıza daha az zarar verse de asla yeterince temizlik sağlanamamaktadır. Manuel halı yıkama yöntemleriyle halılarımızdaki bakterilere ulaşamıyoruz. Çözümü ise yeni güncel makinelerdir.

Darıca Hijyenik Halı Yıkama Halı yıkamak için farklı yöntemler ve makineler mevcuttur. Ekibimiz önce halıları çeşidine ve maddesine göre ayırt eder ve ona göre yıkama yöntemine geçer.   Şampuan yöntemi eskilere dayalı bir yöntemdir. Şampuanlama ile yıkama yüzeysel temizler yani derinlemesine temizlemez. Kullanılan şampuana dikkat edilmediği takdirde halıların zarar görme ihtimali vardır. Firmamız halı yıkarken tamamen doğa dostu ve antibakteriyel halı şampuanları kullanmaktadır. Buhar ile halı yıkama yönteminde buhar birçok uygulamada kullanıldığı gibi halı yıkama işleminde de sık görülen bir yöntemdir ve aslında buhar yöntemi yerine sıcak su kullanılır. Kullanılan suyun sıcaklığı 60 °C -100 °C civarında olup yüksek sıcaklıktan dolayı halı yıkama işleminde buharlanma oluşur. Oluşan buhar bakterilere tam olarak ulaşabildiği için yöntem tam sağlıklıdır. Kuru temizleme ile halı yıkama işleminde yıkanan halılarda su kullanılmaz. Deterjan ya da halılar için özel çözücü ve az miktarda da su içeren emici toz şeklinde ürünler halı yıkama işleminde kullanılır. Bu yöntem genel olarak yüzeysel halı temizliği için kullanılan bir yöntemdir. Buhara göre daha az temiz olsa da makine ile yapıldığında uzun süre kullanılabilir.

Darıca Hijyenik Halı Yıkama köpük ile halı yıkama işleminde otomatik dönen fırça yardımı ile halı köpürtülür. Daha sonra köpüklerin kuruması için bir süre beklenir ve vakum yardımı ile halıdaki kirler çekilir. Köpüklerin tamamı vakum makinesi ile çekilemeyeceği için bu işlemden sonra buhar yöntemi kullanılır ve bu sayede halı yüzeyinde herhangi bir köpük kalıntısına rastlanmaz. Güncelde kullanılan en temiz güzel yöntemdir. Darıca temiz halı yıkamada köpük makinesi mevcuttur. Müşteri memnuniyetini önemseyen 7/24 telefon ile ulaşabileceğiniz kurumsaldır.

Daha  detaylı bilgi için iletişime geçiniz.